poniedziałek, 2 czerwca 2014

Boahterowie drugoplanowi



                                                             

Jim Morales



Jim to bohater, którego początkowo poznajemy z niezbyt pozytywnej strony. Niezdarny, nie dbający o wygląd, zawsze surowy, wymagający, wrzeszczący na uczniów i sprawiający wrażenie niezadowolenia ze swojej pracy Jim pełni w Kadic nie tylko rolę nauczyciela wychowania fizycznego, ale też dozorcy całego bałaganu. Swoją prawdziwą twarz ujawnia on jednak na przełomie pierwszej i drugiej serii, kiedy to w wyniku utraty pracy staje się przyjacielem nastolatków, pomaga w przyjęciu Aelity do Kadic, a także bierze udział w walce ze zmaterializowanymi karaluchami. Zamknięty w sobie, tajemniczy Jimbo zapomina jednak o tych wydarzeniach podczas skoku w czasie. Nie zapomina o nich jednak nasza piątka, która już zawsze uważać będzie Jima za godnego zaufania przyjaciela. Przeszłość Jima nie jest do końca jasna. Wiemy tylko, że był mistrzem tenisa, agentem specjalnym, pracownikiem rurociągów, żołnierzem, fotografem, tancerzem, koszykarzem.... i wolałby o tym nie mówić :)

                                                    

Jean-Pierre Delmas


 Pan Delmas to człowiek z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu szkołą, które nabył w czasie wieloletniej pracy z uczniami. Nie wydaje się poświęcać swego czasu na nic poza pracą w szkole oraz sprawowaniem nadzoru nad edukacją swojej córki. To dzięki temu jest postrzegany jak postać poważna i budząca respekt nie tylko jako dyrektor, ale i jako ojciec. Pod krawatem i grubymi okularami możemy dostrzegać zimnego i surowego dyrektora dbającego o ścisły porządek. Pozory jednak mylą. Jean-Pierre Delmas jest wzorem wyrozumiałości i tolerancji. Stara się umilić uczniom pobyt w Kadic zezwalając na organizację imprez, czy też zawodów sportowych, a wszystkie konflikty z uczniami rozwiązuje poprzez rozmowę - w przeciwieństwie do Jima, który woli stosować bezpośrednie formy kar za popełnione przewinienia.
                                        

Tamiya Diop i Milly Solovieff


                                             Tamiya i Milly to dwie najlepsze przyjaciółki razem tworzące szkolną gazetkę
Wesołe, uśmiechnięte, szukające sensacji i zaintrygowane miłosnymi historiami uczniów - tak w skrócie można opisać dwie oficjalne dziennikarki. Obie jedenastolatki wydają się postępować ostrożnie, ale Tamiya wiedzie tutaj prym. Niechętnie podchodzi również do kontaktów z grupą Sissi. Obie dziewczynki nie oszczędzają jednak uszczypliwych komentarzy wobec córeczki dyrektora, co widzimy już w pierwszym odcinku serialu.
                                                        

Nicolas i Herve

                        
                                                
Dwóch wiernych kompanów Sissi
Herve, podobnie jak Jeremie jest wspaniałym uczniem. Skromny i nieco zamknięty w sobie zawsze konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów. Jednym z nich jest randka z Sissi, która jednak nie odwzajemnia jego uczuć. W jednym z odcinków pierwszej serii Herve pomaga głównym bohaterom w walce z robotami kontrolowanymi przez Xanę.
Nicolas to z kolei umysłowe przeciwieństwo Herva - albo udaje głupiego, albo po prostu taki jest. Nie przeszkadza mu to jednak w trzymaniu z Hervem i Sissi. Już w pierwszych odcinkach dowiadujemy się, że Aelita wpadła mu w oko.

                                                        

Elisabeth "Sissi" Delmas

                                                
Rozpieszczona córeczka dyrektora szkoły kochająca się w Ulrichu.
Wielokrotna laureatka konkursu "Miss Szkoły" zawsze skupia na sobie uwagę innych, a każdą możliwą okazję stara się wykorzystać do dwóch celów - zdobywania serca Ulricha oraz dla poznania tajemniczego projektu głównych bohaterów. O ile pierwszy cel życiowy jest tylko marzeniem, o tyle nie raz znalazła się w fabryce, gdzie przed wypłynięciem na jaw istnienia Super-Komputera uchronił ją tylko powrót do przeszłości.
                                                 

Suzanne Hertz

       Czy nauczycielka fizyki może mieć lepsze nazwisko?
Szanowana, surowa, kapryśna Suzanne jest dumna z Jeremiego i jego wyników w nauce. Stara się wywyższyć chłopaka podając go za klasowy przykład "poprawnego ucznia". Jej naukowe aspiracje, jak np. nanotechnologie są źródłem inspiracji dla Jeremiego - np. program Marabunta powstał na podsawie teorii Suzanne o współpracy mrówek na rzecz osiągnięcia wspólnego celu. Jej gabinet jest częstym miejscem ataków Xany, znajduje się tam bowiem wiele niebezpiecznych substancji chemicznych - przykładem jest odcinek "Zadymione ferie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz